У нас у гостях професор О.В.Співаковський

Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, професор О. В. Співаковський ознайомився з навчанням майбутніх лікарів у Кропивницькому

17.03.2017 року перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, професор Олександр Володимирович Співаковський ознайомився з роботою медичного факультету №2 та міжнародного медичного факультету Донецького національного медичного університету,  які розташовано у м. Кропивницький.

На теперішній час на двох факультетах університету навчається майже 500 студентів, з них 280 – це іноземні студенти з 30 країн. 70% іноземних студентів навчаються англійською мовою.

В цілому в університеті навчається 2000 студентів майже з усіх регіонів України - від Львова до Луганська, від Чернігова до Херсона.Освітній процес в університеті проводять не тільки науково-педагогічні працівники, які переїхали із Донецька, а й досить кваліфіковані фахівці м. Кропивницька.

Професор О.В. Співаковський ознайомився з організацією та оснащенням навчального процесу в університеті, умовами навчання студентів, результатами вступної компанії 2016-2017 навчального року. Було відзначено, що незважаючи на досить складне фінансове становище переміщеного ВНЗ, в 2016 році в університет на 1 курс зараховано 1051 студента (в мирному 2013 році - 1020).

Професор О.В. Співаковський побував на занятті з медичної фізики та поспілкувався зі студентами з Узбекистану, побував на занятті з анатомії людини, яке проводилося на англійській мові для студентів з країн Африки, а також ознайомився з роботою центру інформаційних технологій.

Під час зустрічі професора О.В. Співаковського та представниками керівництва університету обговорювалися питання подальшого розвитку університету, проблеми, з якими стикаються переміщені ВНЗ і можливі шляхи їх вирішення.

Особливу увагу було приділено питанням якості підготовки майбутніх лікарів як для України, так і для зарубіжних країн, впровадженню в освітній процес нових навчальних технологій. Особливостями підготовки в Донецькому національному медичному університеті завжди були не тільки високі вимоги до теоретичної підготовки студентів, але, що важливо, оволодіння майбутніми медиками практичних навичок і умінь, вкрай необхідних в їх повсякденній лікарській діяльності.

Тому стратегічною метою університету є не тільки досягнення довоєнної кількості студентів (6000 студентів), а й, перш за все, такого рівня підготовки майбутніх лікарів, який не повинен відрізнятися від кращих університетів США, Канади, Великої Британії, Франції, Германії та інших розвинених країн.

Було відзначено велику допомогу в організації роботи університету, яку надали народні депутати України, Кіровоградська обласна державна адміністрація, Кіровоградська обласна рада та міська рада Кропивницького. Університет вперше розпочав підготовку кадрів для центрального регіону України, де є великий дефіцит медичних спеціалістів.  Для організації  повноцінного навчального процесу університетом було придбано необхідне обладнання на суму більше 7 млн. грн. (оргтехніка, найбільш сучасні муляжі, фантоми, мікроскопи та ін.), яке дозволяє здійснювати навчальний процес на рівні розвинених європейських країн.

В обговоренні актуальних проблем вищої медичної освіти взяли участь перший проректор університету, професор П.Г.Кондратенко, проректор з економіки і адміністративно-господарської роботи О.О.Попадинець, декан 2-го медичного факультету, доцент П.І.Сидоренко, декан міжнародного медичного факультету, канд. мед. наук К.О.Герасименко, начальник управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації В.П.Табаранський.