Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман провів зустріч зі студентами Донецького національного медичного університету

13 квітня у рамках робочої поїздки до Кропивницького ДНМУ відвідав Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, заступник Міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк, перший заступник Міністра освіти і науки Володимир Ковтунець. На зустрічі зі студентами були присутні поважні гості: голова Кіровоградської ОДА Сергій Кузьменко, голова обласної ради Олександр Чорноіваненко, міський голова Кропивницького Андрій Райкович, начальник управління освіти, науки, молоді та спорту ОДА Володимир Таборанський, директор департаменту охорони здоров'я Олег Рибальченко, ректори вищих навчальних закладів регіону. Зустріч відкрив ректор ДНМУ – член-кореспондент НАМН України, доктор медичних наук, професор Юрій Думанський.

Спілкуючись зі студентами Донецького національного медичного університету, Володимир Борисович зазначив, що прибув до Кіровоградської області, щоб оцінити реальний стан справ в охороні здоров'я. Зокрема, він відвідав обласну лікарню, кардіологічний диспансер, провів селекторну нараду з питань охорони здоров'я з головами обласних державних адміністрацій та доручив їм забезпечити масштабне інформування населення про урядову програму "Доступні ліки".

Прем'єр-міністр зазначив, що завдяки цій програмі хворі з гіпертонією, цукровим діабетом та бронхіальною астмою можуть безкоштовно отримати ліки. Зараз триває реформа системи охорони здоров'я, яка має на меті підвищити тривалість життя українців. В Україні заплановано створити 13 сучасних кардіоцентрів, оскільки лише у 2015 році від серцево-судинних захворювань померло 404 тисячі наших співвітчизників. Зміни передбачаються у системі фінансування лікарень, втіленні автономізації лікувальних закладів, збільшенні зарплат медичних працівників. Таким чином держава забезпечить мінімальний гарантований рівень безкоштовного лікування для громадян. Важливою є також підвищення якості освіти у системі охорони здоров'я. У медичному університеті Володимир Гройсман зазначив, що йому приємно зустрітися зі студентами, які обрали таку складну та відповідальну професію. І надзвичайно прикро, що колектив медичного університету дізнався, що таке війна та розруха. Перемістившись з окупованої території, Донецькому національному медичному університету вдалося зберегти свої позиції та продовжити навчання майбутніх лікарів у Кропивницькому та Краматорську. Та незважаючи на усі перешкоди, всі ми повинні докладати зусиль до побудови успішної України та не опускати руки.

Свої питання Прем'єр-міністру також могли поставити студенти ДНМУ. Вони цікавилися, чи є плани збільшити перелік ліків для тих, хто страждає від хронічних хвороб, та як у майбутньому будуть вирішуватися соціальні питання для молодих спеціалістів. Володимир Борисович зазначив, що розвиток програми «Доступні ліки» є у планах, а молодих спеціалістів необхідно забезпечувати роботою та житлом, але найбільш важливе питання — це зарплата медиків. І вже скоро для конкурентно спроможних лікарів вона зросте у рази.

Завершилася розмова на позитивній ноті: студенти запропонували Голові Уряду зробити фото на згадку, щоб засвідчити, що він спілкується не лише з політичними діячами, а й зі студентами. Володимир Гройсман з радістю погодився на цю пропозицію та зізнався, що дорогою мріяв зробити саме таке фото.

image 0 02

50dee V 1