Узбецькі студенти ДНМУ у Кропивницькому відсвяткували Навруз

21 березня студенти Донецького національного медичного університету з Республіки Узбекистан відзначили національне свято Навруз. Його назва перекладається, як новий день та нове життя.

Навруз відзначається у день весняного рівнодення та є Східним Новим роком, що відзначають зазвичай у Середній Азії та на Близькому Сході.

До Наврузу в Узбекистані починають готуватися завчасно — прибирають у домівках та на вулицях міст, розповідає Алла Наволокіна, помічник ректора ДНМУ. Днями вона прибула з Ташкенту, де під час Міжнародної освітньої виставки побачила, як прикрашають місто до свята. Від імені керівництва університету помічник ректора привітала студентів зі святом їхньою рідною мовою, побажавши процвітання їхній країні.

Безпосередньо у цей день всі відпочивають — зустрічаються з родичами та відвідують заходи по всьому Узбекистану.

«Зараз в Узбекистані +28 і ми хочемо цим святом принести трохи сонця у сніжний Кропивницький», - каже студентка міжнародного медичного факультету Міра.

У ДНМУ навчаються близько 200 узбецьких студентів, тож свято вони вирішили відзначити масштабно: приготували національні страви, якими пригощали усіх охочих. Тут був і справжній узбецький плов, і рідка халва. Все це студенти готували власноруч. Вдосталь накуштувався кожен гість, а дівчата гостинно пригощали. Є в Узбекситані і головна страва Наврузу — сумаляк, її з пророщеної пшениці готують старші жінки впродовж 24 годин. З поганим настроєм до сумаляка не підпускають — буде відчуватися кислинка.

Розпочався святковий концерт з Державного гімну Узбекистану. Глядачі у залі не лише слухали національні пісні, а й мали можливість познайомитися з узбецькими традиціями. Так, вони побачили узбецькі весільні обряди — як нареченому дарують халат та тюбетейку, а наречена, обличчя якої не показують, тричі вклоняється всім гостям. Узбецькі танці швидкі та енергійні — у різних регіонах є різні види польки. Дівчата ж на сцені показали більш повільний та граційний танець. Зі сцени звучали узбецькі пісні, а індійські, марокканські та українські студенти подарували друзям з Узбекистану свої композиції і танці. Окрім цього, виступила команда КВН узбецької діаспори.

На завершення на сцену винесли святковий хліб, приготований в печі тандир, а після концерту всі гості змогли долучитися до запального танцю.

Велике і красиве свято показало, наскільки великою і щирою є узбецька душа, тому на наступне свято Наврузу чекають не лише студенти зі спекотного Ташкенту, Самарканду, Намангану та інших міст цієї прекрасної країни, а й їхні університетські друзі з різних країн світу.